11.08.2020

Letošnji kriterij je povsem gorsko obarvan, saj se prav vse etape končajo na vzponih.

Kriterij Dauphine
Skoraj vse ekipe prihajajo na dirko v polnih zasedbah, dirka predstavlja eno zadnjih resnih priprav na letošnji Tur, ki se začne konec avgusta. Na štartu bo vseh dvanajst najboljših kolesarjev z lanskega Toura! Med glavnimi favoriti za zmago bosta gotovo tudi Primož Roglič in Tadej Pogačar. Prvi medsebojni dvoboj je letos dobil Roglič z zmago na državnem prvenstvu pred dobrim mesecem.

Kje lahko spremljate v živo Kriterij Dauphine

Prenos vseh etap bo na voljo na Eurosport 2 oz Eurosport Player-ju.
Europsport 2 je na voljo pri:
- Telekomu - povezava
- Telemachu - povezava
- T2 - povezava


Štartna lista

V žezlu bomo imeli kar štiri slovence. Poleg Primoža Rogliča in Tadeja Pogačarja, bosta na dirki nastopila še Jan Polanc (pomočnik Pogačarju v ekipi UAE) in Matej Mohorič (Bahrain - McLaren).

INEOS Grenadiers (7/7)

INEOS Grenadiers
1 HART Tao Geoghegan GB
2 Andrey Amador CRC
3 Eddie Dunbar IRL
4 PLUS Laurens De BEL
5 Filippo Ganna ITA
6 Ethan Hayter GB
7 Michał Kwiatkowski POL

Bora-Hansgrohe (7/7)

Bora-Hansgrohe
11 Patrick Konrad AUT
12 Matteo Fabbro ITA
13 Wilco Kelderman NED
14 Jordi Meeus BEL
15 Nils Politt GER
16 Lukas Pöstlberger AUT
17 Matthew Walls GB

Bahrain - McLaren (7/7)

Bahrain - McLaren
21 Jack Haig AUS
22 Phil Bauhaus GER
23 Damiano Caruso ITA
24 Kamil Gradek POL
25 Heinrich Haussler AUS
26 Luis León Sánchez SPA
27 Dylan Teuns BEL

Movistar Team (7/7)

Movistar Team
31 Enric Mas SPA
32 Imanol Erviti SPA
33 Gorka Izagirre SPA
34 Mathias Norsgaard DEN
35 Matteo Jorgenson USA
36 Gregor Mühlberger AUT
37 Carlos Verona SPA

Team Jumbo-Visma (7/7)

Team Jumbo-Visma
41 Primož Roglič SLO
42 Tiesj Benoot BEL
43 Chris Harper AUS
44 Steven Kruijswijk NED
45 Christophe Laporte FRA
46 AERT Wout Van BEL
47 Jonas Vingegaard DEN

AG2R Citroën Team (7/7)

AG2R Citroën Team
51 Ben O'connor AUS
52 Geoffrey Bouchard FRA
53 Stan Dewulf BEL
54 Oliver Naesen BEL
55 Aurélien Paret-peintre FRA
56 AVERMAET Greg Van BEL
57 Clément Venturini FRA

Groupama-FDJ (7/7)

Groupama-FDJ
61 David Gaudu FRA
62 Bruno Armirail FRA
63 Kevin Geniets LUX
64 GAC Olivier Le FRA
65 Valentin Madouas FRA
66 Rudy Molard FRA
67 Michael Storer AUS

Israel - Premier Tech (7/7)

71 Chris Froome GB
72 Simon Clarke AUS
73 Omer Goldstein
74 Taj Jones AUS
75 Guy Niv
76 James Piccoli CAN
77 Guy Sagiv

Uno-X Norwegian Development Team (7/7)

81 Tobias Halland Johannessen NOR
82 Idar Andersen NOR
83 Anthon Charmig DEN
84 Niklas Eg DEN
85 Anders Skaarseth NOR
86 Torjus Sleen NOR
87 Jonas Gregaard DEN

Soudal - Quick Step (7/7)

Soudal - Quick Step
91 Andrea Bagioli ITA
92 Mattia Cattaneo ITA
93 Rémi Cavagna FRA
94 Josef černý CZE
95 Dries Devenyns BEL
96 Mikkel Frølich Honoré DEN
97 Jannik Steimle GER

Team Jayco AlUla (7/7)

Team Jayco AlUla
101 Dylan Groenewegen NED
102 Kevin Colleoni ITA
103 Luke Durbridge AUS
104 Alex Edmondson AUS
105 Tsgabu Grmay ETH
106 Amund Grøndahl Jansen NOR
107 Nick Schultz AUS

UAE Team Emirates (7/7)

UAE Team Emirates
111 Brandon Mcnulty USA
112 Ivo Oliveira POR
113 Andrés Camilo Ardila COL
114 Juan Ayuso SPA
115 George Bennett NZL
116 Juan Sebastián Molano COL
117 Oliviero Troia ITA

Trek-Segafredo (7/7)

Trek-Segafredo
121 Antonio Tiberi ITA
122 Julien Bernard FRA
123 Kenny Elissonde FRA
124 Tony Gallopin FRA
125 Toms Skujiņš LAT
126 Jasper Stuyven BEL
127 Antwan Tolhoek NED

Cofidis (7/7)

Cofidis
131 Benjamin Thomas FRA
132 François Bidard FRA
133 Thomas Champion FRA
134 Eddy Finé FRA
135 Simon Geschke GER
136 Victor Lafay FRA
137 Hugo Toumire FRA

TotalEnergies (7/7)

TotalEnergies
141 Alexis Vuillermoz FRA
142 HAGEN Edvald Boasson NOR
143 Fabien Doubey FRA
144 Sandy Dujardin FRA
145 Valentin Ferron FRA
146 Fabien Grellier FRA
147 GESTEL Dries Van BEL

EF Education-EasyPost (7/7)

EF Education-EasyPost
151 Mark Padun UKR
152 Ruben Guerreiro POR
153 Esteban Chaves COL
154 Owain Doull GB
155 Jens Keukeleire BEL
156 Sean Quinn USA
157 James Shaw GB

Team Arkéa Samsic (7/7)

Team Arkéa Samsic
161 Warren Barguil FRA
162 Maxime Bouet FRA
163 Anthony Delaplace FRA
164 Thibault Guernalec FRA
165 Simon Guglielmi FRA
166 Matis Louvel FRA
167 Łukasz Owsian POL

ntermarché - Circus - Wanty (7/7)

ntermarché - Circus - Wanty
171 Jan Hirt CZE
172 Jan Bakelants BEL
173 Kobe Goossens BEL
174 Laurens Huys BEL
175 Julius Johansen DEN
176 Louis Meintjes RSA
177 Hugo Page FRA

Astana Qazaqstan Team (7/7)

Astana Qazaqstan Team
181 Samuele Battistella ITA
182 BOD Stefan De RSA
183 Yuriy Natarov KAZ
184 Alexandr Riabushenko BLR
185 Javier Romo SPA
186 Simone Velasco ITA
187 Andrey Zeits KAZ

Lotto Soudal (7/7)

Lotto Soudal
191 Steff Cras BEL
192 Carlos Barbero SPA
193 Filippo Conca ITA
194 Sébastien Grignard BEL
195 Harry Sweeny AUS
196 GILS Maxim Van BEL
197 Xandres Vervloesem BEL

Team DSM (7/7)

Team DSM
201 Niklas Märkl GER
202 Marco Brenner GER
203 Romain Combaud FRA
204 Mark Donovan GB
205 Leon Heinschke GER
206 Henri Vandenabeele BEL
207 Kevin Vermaerke USA

B&B Hotels KTM (7/7)

B&B Hotels KTM
211 Luca Mozzato ITA
212 Franck Bonnamour FRA
213 Alexis Gougeard FRA
214 Miguel Heidemann GER
215 Eliot Lietaer BEL
216 Pierre Rolland FRA
217 Sebastian Schönberger AUT