Francija Olimpijske igre (Ž)
Olimpijske igre (Ž) 26. jul - 10. avg Rokomet
Formula 1 Belgian GP 26. jul - 28. jul Motošport
Belgija Formula 1 Belgian GP
Sezona 2024 bo najdaljša sezona Formule 1 doslej, saj jenačrtovanih rekordnih 24 dirk v 21 državah. Na koledarju za leto 2024 ni novih lokacij. Vrača se velika nagrada Kitajske in pa Emilia Romagna, ki je bila lani odpovedana zaradi hudih poplav v severni Italiji. Las Vegas, Bahrajn in Savdska Arabija bodo dirke izpeljali na soboto.Dirke formule 1 v Sloveniji prenaša Športklub. Podatke o naslednji dirki Formule 1 in ostalih informacijah preveri spodaj.
Rivera-Pizarro vs. Goodson 26. jul Boks / MMA
ZDA Rivera-Pizarro vs. Goodson
Boxlab Promotions
Olimpijske igre (Ž) 27. jul - 11. avg Odbojka
Olimpijske igre 27. jul - 11. avg Odbojka
Mednarodna odbojkarska zveza je v Lodžu izvedla žreb za olimpijske igre. Slovenski odbojkarji bodo na svojih prvih olimpijskih igrah nastopili v skupini A. Njihovi tekmeci bodo Francozi, Kanadčani in Srbi. Slovenija se je z vsemi reprezentancami pomerila v Ligi narodov in jih tudi premagala. Od Francozov je bila boljša s 3:1 v nizih, Kanadčane in Srbe je Slovenija premagala s 3:2.Odbojkarski turnir bo na olimpijskih igrah potekal med 27. julijem in 11. avgustom. V drugi del tekmovanja, ki se bo začel s četrtfinalom, se bo uvrstilo osem ekip, in sicer vse tri prvo- in drugouvrščene reprezentance iz posameznih skupin ter še dve najboljši tretjeuvrščeni reprezentanci.<br>Prenose odbojkarskih tekem na Olimpijskih igrah slovenske odbojkarske reprezentance boste lahko spremljali v živo na TV Slo 2.
Rokometni olimpijski turnir 27. jul - 9. avg Rokomet
Francija Rokometni olimpijski turnir
Slovenska moška rokometna reprezentanca se je v nedeljo še četrtič uvrstila na olimpijske igre. Po Sydneyju, Atenah in Riu de Janeiru bodo Slovenci še četrtič del iger v Parizu.Slovenija bo igrala v Skupini A, rokometaši se bodo za uvod s Španijo pomerili dan po otvoritveni slovesnosti v soboto, 27. julija ob 9 uri. Nato sledijo še tekme s Hrvati (29. julija ob 11.00), Švedi (31. julija ob 16.00), Japonci (2. avgusta ob 19.00) in Nemci (4. avgusta ob 14.00).Prenose vseh tekem slovenske reprezentance boste lahko spremljali na TV SLO 2.
Olimpijske igre - kvalifikacije 27. jul - 10. avg Košarka
Francija Olimpijske igre - kvalifikacije
Košarkarji Slovenije si bodo olimpijsko vstopnico za Pariz poskusili priboriti julija v grškem Pireju. V skupini A so skupaj s Hrvaško in Novo Zelandijo, v skupini B pa bosta ob Grčiji še Egipt in Dominikanska republika. Prvi in drugi iz skupine se bosta uvrstila v polfinale, nato sledi še finale, zmagovalec finala v Pireju pa si bo zagotovil nastop na Olimpijskih igrah. Preostali trije kvalifikacijski turnirji bodo med 2. in 7. julijem potekali v Valencii, Rigi in San Juanu.Tekme bo prenašal v živo Sport TV 1
Španija Vuelta a Burgos
Slovenska kolesarja Primož Roglič in Jan Tratnik bosta prihodnji teden nastopila na 45. Dirki po Burgosu. Petdnevna dirka bo potekala med 15. in 19. avgustoma njej bodo nastopili še Adama Yates, Enrica Mas, Jay Vine, Damiano Caruso in Domen Novak.Ogled vseh etap bo na Eurosport Playerju od 15 ure dalje.