EuroBasket EuroBasket
Evropa Evropa
2023/2024
Evropsko prvenstvo bo potekalo od 1. do 18. septembra. Slovenija bo igrala v skupini B v Kölnu. Prenose tekem na Eurobasketu boste lahko spremljali na KANAL A in VOYO. Izločilni boji bodo od 10. septembra dalje v Berlinu. Seznam slovenskih reprezntantov na Eurobasketu: Luka Dončić (Dallas Mavericks), Goran Dragić (Chicago Bulls), Vlatko Čančar (Denver Nuggets), Zoran Dragić (Cedevita Olimpija), Edo Murić (Cedevita Olimpija), Jaka Blažič (Bahçeşehir), Aleksander Nikolić (Burgos), Klemen Prepelič (Valencia), Luka Rupnik (Yalovaspor), Žiga Samar (Hamburg Towers), Žiga Dimec (Anwil Wloclawek), Mike Tobey (Barcelona).
Eurobasket 2022 - Tekme slovenske košarkarske reprezentance
19. jul
18. feb
Zadnji video povzetki
Povzetek tekme: Hrvaška - Ciper (92-63) | EuroBasket
26. feb FIBA
Povzetek tekme: Nizozemska - Grčija (72-74) | EuroBasket
26. feb FIBA
Povzetek tekme: BiH - Francija (64-74) | EuroBasket
26. feb FIBA
Povzetek tekme: Poljska - Makedonija (71-96) | EuroBasket
26. feb FIBA
Povzetek tekme: Estonija - Litva (65-59) | EuroBasket
26. feb FIBA
Povzetek tekme: Gruzija - Srbija (63-76) | EuroBasket
26. feb FIBA
Povzetek tekme: Ukrajina - Portugalska (77-79) | EuroBasket
25. feb FIBA
Povzetek tekme: Črna gora - Švedska (95-70) | EuroBasket
25. feb FIBA
Povzetek tekme: Izrael - Slovenija (88-79) | EuroBasket
25. feb FIBA
Povzetek tekme: Madžarska - Italija (62-83) | EuroBasket
25. feb FIBA
Povzetek tekme: Belgija - Španija (58-53) | EuroBasket
25. feb FIBA
Povzetek tekme: Bolgarija - Nemčija (67-62) | EuroBasket
25. feb FIBA
Povzetek tekme: Latvija - Slovaška (64-52) | EuroBasket
25. feb FIBA
Povzetek tekme: Turčija - Islandija (76-75) | EuroBasket
25. feb FIBA
Povzetek tekme: Francija - Hrvaška (73-61) | EuroBasket
23. feb FIBA
Prikaži še ostale (+10)
EuroBasket
EuroBasket - Naslednje tekme v živo
Četrtek, 21. nov
18:00
Danska Danska
Srbija Srbija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Češka Češka
Nizozemska Nizozemska
TV prenos še ni na voljo
18:00
Ciper Ciper
Francija Francija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Hrvaška Hrvaška
BiH BiH
TV prenos še ni na voljo
18:00
Poljska Poljska
Estonija Estonija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Makedonija Makedonija
Litva Litva
TV prenos še ni na voljo
18:00
Velika Britanija Velika Britanija
Grčija Grčija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Finska Finska
Gruzija Gruzija
TV prenos še ni na voljo
Petek, 22. nov
18:00
Turčija Turčija
Madžarska Madžarska
TV prenos še ni na voljo
18:00
Švedska Švedska
Nemčija Nemčija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Slovaška Slovaška
Španija Španija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Portugalska Portugalska
Slovenija Slovenija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Črna gora Črna gora
Bolgarija Bolgarija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Latvija Latvija
Belgija Belgija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Islandija Islandija
Italija Italija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Ukrajina Ukrajina
Izrael Izrael
TV prenos še ni na voljo
Nedelja, 24. nov
18:00
Srbija Srbija
Danska Danska
TV prenos še ni na voljo
18:00
Nizozemska Nizozemska
Češka Češka
TV prenos še ni na voljo
18:00
Litva Litva
Makedonija Makedonija
TV prenos še ni na voljo
18:00
Grčija Grčija
Velika Britanija Velika Britanija
TV prenos še ni na voljo
Group A O Z P Toč
1. Slovenija Slovenija 2 2 0 4
2. Izrael Izrael 2 1 1 3
3. Portugalska Portugalska 2 1 1 3
4. Ukrajina Ukrajina 2 0 2 2
Group B O Z P Toč
1. Italija Italija 2 2 0 4
2. Turčija Turčija 2 1 1 3
3. Islandija Islandija 2 1 1 3
4. Madžarska Madžarska 2 0 2 2
Group C O Z P Toč
1. Latvija Latvija 2 2 0 4
2. Belgija Belgija 2 2 0 4
3. Španija Španija 2 0 2 2
4. Slovaška Slovaška 2 0 2 2
Group D O Z P Toč
1. Nemčija Nemčija 2 1 1 3
2. Črna gora Črna gora 2 1 1 3
3. Bolgarija Bolgarija 2 1 1 3
4. Švedska Švedska 2 1 1 3
Group E O Z P Toč
1. Francija Francija 2 2 0 4
2. BiH BiH 2 1 1 3
3. Hrvaška Hrvaška 2 1 1 3
4. Ciper Ciper 2 0 2 2
Group F O Z P Toč
1. Grčija Grčija 2 2 0 4
2. Češka Češka 2 1 1 3
3. Velika Britanija Velika Britanija 2 1 1 3
4. Nizozemska Nizozemska 2 0 2 2
Group G O Z P Toč
1. Srbija Srbija 2 2 0 4
2. Finska Finska 2 1 1 3
3. Danska Danska 2 1 1 3
4. Gruzija Gruzija 2 0 2 2
Group H O Z P Toč
1. Estonija Estonija 2 2 0 4
2. Makedonija Makedonija 2 1 1 3
3. Litva Litva 2 1 1 3
4. Poljska Poljska 2 0 2 2
Četrtek, 22. feb
Slovaška Slovaška
Belgija Belgija
60
75
Slovenija Slovenija
Ukrajina Ukrajina
87
73
Litva Litva
Poljska Poljska
83
64
Švedska Švedska
Bolgarija Bolgarija
84
70
Nemčija Nemčija
Črna gora Črna gora
85
61
Španija Španija
Latvija Latvija
75
79
Portugalska Portugalska
Izrael Izrael
70
72
Islandija Islandija
Madžarska Madžarska
70
65
Italija Italija
Turčija Turčija
87
80
Petek, 23. feb
Ciper Ciper
BiH BiH
66
99
Danska Danska
Gruzija Gruzija
75
69
Makedonija Makedonija
Estonija Estonija
69
74
Grčija Grčija
Češka Češka
72
64
Srbija Srbija
Finska Finska
77
61
Francija Francija
Hrvaška Hrvaška
73
61
Velika Britanija Velika Britanija
Nizozemska Nizozemska
98
94