11.08.2020

Letošnji kriterij je povsem gorsko obarvan, saj se prav vse etape končajo na vzponih.

Kriterij Dauphine
Skoraj vse ekipe prihajajo na dirko v polnih zasedbah, dirka predstavlja eno zadnjih resnih priprav na letošnji Tur, ki se začne konec avgusta. Na štartu bo vseh dvanajst najboljših kolesarjev z lanskega Toura! Med glavnimi favoriti za zmago bosta gotovo tudi Primož Roglič in Tadej Pogačar. Prvi medsebojni dvoboj je letos dobil Roglič z zmago na državnem prvenstvu pred dobrim mesecem.

Kje lahko spremljate v živo Kriterij Dauphine

Prenos vseh etap bo na voljo na Eurosport 2 oz Eurosport Player-ju.
Europsport 2 je na voljo pri:
- Telekomu - povezava
- Telemachu - povezava
- T2 - povezava


Štartna lista

V žezlu bomo imeli kar štiri slovence. Poleg Primoža Rogliča in Tadeja Pogačarja, bosta na dirki nastopila še Jan Polanc (pomočnik Pogačarju v ekipi UAE) in Matej Mohorič (Bahrain - McLaren).

AG2R La Mondiale (7/7)

AG2R La Mondiale
1 Romain Bardet FRA
2 Mikaël Cherel FRA
3 Benoît Cosnefroy FRA
4 Tony Gallopin FRA
5 Pierre Latour FRA
6 Aurélien Paret-peintre FRA
7 Nans Peters FRA

Astana Pro Team (7/7)

Astana Pro Team
11 Miguel Ángel López COL
12 Fabio Felline ITA
13 Omar Fraile SPA
14 Gorka Izagirre SPA
15 Merhawi Kudus ERI
16 Alexey Lutsenko KAZ
17 Luis León Sánchez SPA

Bahrain - McLaren (7/7)

Bahrain - McLaren
21 Mikel Landa SPA
22 Pello Bilbao SPA
23 Damiano Caruso ITA
24 Sonny Colbrelli ITA
25 Matej Mohorič SLO
26 Dylan Teuns BEL
27 Rafael Valls SPA

Bora-Hansgrohe (4/7)

Bora-Hansgrohe
31 Emanuel Buchmann
DNF - Stage 4
GER
32 Felix Großschartner AUT
33 Lennard Kämna GER
34 Gregor Mühlberger
DNF - Stage 4
AUT
35 Daniel Oss ITA
36 Peter Sagan SVK
37 Andreas Schillinger
DNF - Stage 4
GER

CCC Team (6/7)

CCC Team
41 Fausto Masnada ITA
42 Víctor De La Parte SPA
43 Jan Hirt
DNF Stage 1
CZE
44 Pavel Kochetkov RUS
45 Serge Pauwels BEL
46 Michael Schär SWI
47 łukasz Wiśniowski POL

Cofidis Solutions Credits (7/7)

Cofidis Solutions Credits
51 Guillaume Martin FRA
52 Nicolas Edet FRA
53 Victor Lafay FRA
54 Luis Ángel Maté SPA
55 Anthony Perez FRA
56 Pierre-luc Périchon FRA
57 Stéphane Rossetto FRA

Deceuninck-QuickStep (6/7)

Deceuninck-QuickStep
61 Julian Alaphilippe FRA
62 Kasper Asgreen DEN
63 Rémi Cavagna FRA
64 Tim Declercq BEL
65 Bob Jungels LUX
66 James Knox GB
67 Mauri Vansevenant
DNS Stage 2
BEL

EF Pro Cycling (7/7)

EF Pro Cycling
71 Rigoberto Urán COL
72 Hugh Carthy GB
73 Sergio Higuita COL
74 Tanel Kangert EST
75 Jens Keukeleire BEL
76 Daniel Felipe Martínez COL
77 Tejay Van Garderen USA

Groupama-FDJ (6/7)

Groupama-FDJ
81 David Gaudu FRA
82 Antoine Duchesne
DNF - Stage 4
CAN
83 Stefan Küng SWI
84 Tobias Ludvigsson SWE
85 Valentin Madouas FRA
86 Thibaut Pinot FRA
87 Sébastien Reichenbach SWI

Israel Start-Up Nation (6/7)

91 Dan Martin IRL
92 André Greipel GER
93 Hugo Hofstetter FRA
94 Daniel Navarro SPA
95 Krists Neilands LAT
96 Guy Niv
97 Nils Politt
DNS - Stage 4
GER

Lotto Soudal (6/7)

Lotto Soudal
101 Carl Fredrik Hagen NOR
102 Sander Armée BEL
103 Stan Dewulf BEL
104 Rémy Mertz BEL
105 Brent Van Moer
DNF Stage 1
BEL
106 Harm Vanhoucke BEL
107 Jelle Wallays BEL

Mitchelton-Scott (7/7)

Mitchelton-Scott
111 Nick Schultz AUS
112 Adam Yates GB
113 Brent Bookwalter USA
114 Jack Haig AUS
115 Damien Howson AUS
116 Daryl Impey RSA
117 Christopher Juul-jensen DEN

Movistar Team (6/7)

Movistar Team
121 Enric Mas SPA
122 Nelson Oliveira
DNF - Stage 4
POR
123 Antonio Pedrero SPA
124 José Joaquín Rojas SPA
125 Marc Soler SPA
126 Alejandro Valverde SPA
127 Carlos Verona SPA

NTT Pro Cycling (7/7)

131 Roman Kreuziger CZE
132 Michael Gogl AUT
133 Edvald Boasson Hagen NOR
134 Michael Valgren DEN
135 Louis Meintjes RSA
136 Ben O'connor AUS
137 Domenico Pozzovivo ITA

INEOS Grenadiers (6/7)

INEOS Grenadiers
141 Chris Froome GB
142 Egan Bernal
DNS Stage 4
COL
143 Jonathan Castroviejo SPA
144 Michał Kwiatkowski POL
145 Pavel Sivakov RUS
146 Geraint Thomas GB
147 Dylan Van Baarle NED

Team Jumbo-Visma (5/7)

Team Jumbo-Visma
151 Tom Dumoulin NED
152 Robert Gesink NED
153 Steven Kruijswijk
DNF - Stage 4
NED
154 Sepp Kuss USA
155 Tony Martin GER
156 Primož Roglič
DNS - Stage 5
SLO
157 Wout Van Aert BEL

Team Sunweb (6/7)

Team Sunweb
161 Sam Oomen NED
162 Tiesj Benoot
DNF Stage 3
BEL
163 Mark Donovan GB
164 Marc Hirschi SWI
165 Søren Kragh Andersen DEN
166 Nicolas Roche IRL
167 Jasha Sütterlin GER

Trek-Segafredo (6/7)

Trek-Segafredo
171 Niklas Eg DEN
172 Kenny Elissonde FRA
173 Juan Pedro López
DNS Stage 3
SPA
174 Richie Porte AUS
175 Michel Ries LUX
176 Toms Skujiņš LAT
177 Pieter Weening NED

UAE Team Emirates (6/7)

UAE Team Emirates
181 Sven Erik Bystrøm
DNF - Stage 4
NOR
182 David De La Cruz SPA
183 Davide Formolo ITA
184 Alexander Kristoff NOR
185 Marco Marcato ITA
186 Tadej Pogačar SLO
187 Jan Polanc SLO

Vital Concept - B&B Hotels (6/7)

Vital Concept - B&B Hotels
191 Pierre Rolland FRA
192 Maxime Chevalier FRA
193 Arnaud Courteille FRA
194 Cyril Gautier FRA
195 Quentin Pacher
DNF Stage 3
FRA
196 Sebastian Schönberger AUT
197 Tom-jelte Slagter NED

Circus - Wanty Gobert (6/7)

201 Jan Bakelants BEL
202 Fabien Doubey FRA
203 Odd Christian Eiking NOR
204 Quinten Hermans
DNF Stage 1
BEL
205 Maurits Lammertink NED
206 Xandro Meurisse BEL
207 Andrea Pasqualon ITA

Team Arkéa Samsic (6/7)

Team Arkéa Samsic
211 Warren Barguil FRA
212 Winner Anacona COL
213 Maxime Bouet FRA
214 Dayer Quintana COL
215 Nairo Quintana COL
216 Diego Rosa ITA

Direct Energie (5/7)

Direct Energie
221 Niccolò Bonifazio
DNF Stage 1
ITA
223 Jérôme Cousin FRA
224 Fabien Grellier FRA
225 Romain Sicard FRA
226 Geoffrey Soupe FRA
227 Rein Taaramäe EST